Wybór wózka inwalidzkiego – czym się kierować?

Osoby, które doznały ważnych urazów kręgosłupa, a więc zmagają się ze znacznym stopniem ograniczenia sprawności kończyn dolnych, jak także osoby schorowane, cierpiące na przewlekłe choroby coraz częściej muszą skorzystać z fachowego sprzętu medycznego przeznaczonego do przemieszczania się, a więc z wózków inwalidzkich. Wózki inwalidzkie dostępne są w różnorakich wariantach, które różnią się w głównej mierze wielkością, przeznaczeniem, jak też wykończeniem konstrukcji. Warto wybierać produkty wysokiej jakości, a zatem wózki o stalowej lub aluminiowej konstrukcji, które są trwałe, jak również odporne na zniszczenie czy korozję.

Takie wózki znajdziemy w sklepach medycznych, które oferują akcesoria, artykuły oraz sprzęt medyczny, rehabilitacyjny a także treningowy. Prócz tego, oferują także sprzedaż internetową, co jest rozstrzygnięciem bezpiecznym, prostym a także wygodnym.
Wózek inwalidzki – na co zwrócić uwagę?
Przede wszystkim powinno się zaznaczyć, że wózki inwalidzkie dostępne są w w różnorakich wariantach, w związku z tym niewątpliwie uda nam się wybrać taki rodzaj, który będzie dostosowany do naszych potrzeb, naszych sposobności, jak też spełni nasze oczekiwania. Zasadniczo wózki inwalidzkie dzielą się na te o napędzie ręcznym a także wózki o napędzie elektrycznym. Wózek inwalidzki elektryczny dostępny jest w różnych wariantach, jest to w głównej mierze wózek terenowy, który odróżnia się dużym promieniem skrętu, dlatego powinien być stosowany tylko na zewnątrz. Przemieszczanie się w pomieszczeniach za jego pomocą może być znacznie utrudnione, w szczególności w niewielkim mieszkaniu. Do przemieszczania się we wnętrzach przeznaczone są tak zwane wózki pokojowe, które charakteryzują się znacznie mniejszymi wymiarami niż wózki terenowe. Jednakże podjechanie pod krawężnik albo w innym terenie jest na nich utrudnione, dlatego zaleca się stosowanie ich tylko w budynkach. Schodolaz to z kolei wózek wielofunkcyjny, które umożliwia pionizacji. Pionizacja zapewnia prawidłową postawę ciała, co nieodzownie związane jest z pracą narządów wewnętrznych. W takim wózku zostaje zniwelowane napięcie mięśniowe, co przekłada się nie tylko na komfort fizyczny pacjenta, ale również na jego samopoczucie i ogólną kondycję.

Warto sprawdzić: Schodolaz.