Sprawdzony upominek dla klienta – kalendarz trójdzielny

Gadżety reklamowe stanowią niewiarygodnie użyteczne narzędzie służące do reklamowania firmy albo jej produktów. Są to przedmioty, które odgrywają rolę nośników treści reklamowych. Wskazane jest, aby były funkcjonalne i praktyczne.

Przedmioty zbyteczne, których nie potrzebujemy, nie będą w stanie utrwalać wizerunku firmy. Wybierając rodzaj gadżetu reklamowego, warto zatem kierować się jego funkcjonalnością. A takie z całą pewnością są kalendarze trójdzielne.
Co należy mieć świadomość tego o kalendarzu trójdzielnym?
Kalendarze występują w kilku kluczowych rodzajach. Odróżnia się kalendarze książkowe w formacie kieszonkowym albo standardowych A4 i A5, kalendarze biurkowe oraz kalendarze ścienne. Kalendarze, które są zawieszane na ścianie, można podzielić na dwie podstawowe grupy. Pierwsza to kalendarze plakatowe, a druga to kalendarze składane, najczęściej spotykane są trójdzielne.
Kalendarze trójdzielne składają się z główki, kalendarium a także stopki. Główka stanowi górną część i jest to powierzchnia przeznaczona na grafikę. Kalendarium jest podzielone na trzy części: miesiąc aktualny, miesiąc poprzedni i następny. Jest to niewyobrażalnie funkcjonalne rozwiązanie, ponieważ kartki z miesiącami mają dużo miejsca na zapiski. Dolna część stanowi miejsce na umieszczenie dodatkowych treści.
Reklamowy kalendarz trójdzielny
Popularnym rozwiązaniem wybieranym przez firmy są kalendarze trójdzielne z zdjęciami, które dotyczą ich działalności. Tekst reklamowa przekazana w taki sposób jest ciekawa i wywołuje pozytywne reakcje. W części przeznaczonej na nadruk umieszcza się też elementy identyfikacji wizualnej firmy, tj.: logo, kolory firmowe, hasła czy znaki firmowe. Projekt graficzny treści reklamowych powinien mieć charakter indywidualny. Istotne, aby nawiązywał do naszego biznesu. Warto wspomnieć jednak, że reklama zbyt agresywna wywołuje efekt przeciwny do sobie właściwego, czyli zniechęca do korzystania z usług danej firmy. Dlatego tak kluczowe jest przygotowanie ciekawego projektu graficznego, który przyciąga wzrok i nie odpycha zbyt nachalną reklamą.
Oczywiście kalendarz trójdzielny dla firm jest na prawdę dobrym pomysłem na upominek dla klienta. Jest wartościowy, a estetycznie wytworzony na pewno wywoła pozytywne reakcje i będzie z ogromnym skutkiem pełnił własną rolę.
Polecana strona: kalendarze trójdzielne z zdjęciami.