Wylewki pod ogrzewanie podłogowe

Jeśli planujemy prace remontowe w mieszkaniu czy domu, powinniśmy wybrać odpowiedni rodzaj wylewki. Obecnie dostępnych jest sporo różnorakich rozwiązań, które charakteryzują się dobrymi właściwościami użytkowymi. Z całkowitą czyli stu procentową pewnością na uwagę zasługuje wylewka anhydrytowa, która polecana jest szczególnie osobom, które planują zastosować w mieszkaniu czy domu ogrzewanie podłogowe.

Jest to wylewka, która posiada masowe zalety, dlatego tak bardzo chętnie stosowana jest nie tylko w budynkach mieszkalnych, niemniej jednak też w obiektach komercyjnych czy użytku publicznego. Co za tym idzie, warto poznać więcej informacji na temat tej wylewki.
Wylewka anhydrytowa – co trzeba wiedzieć?
Głównie trzeba zaznaczyć, że posadzka anhydrytowa szczególnie najlepiej sprawdza się w sytuacji zastosowania ogrzewania podłogowego. Wynika to wprost z dobrych właściwości przewodnictwa cieplnego wylewki anhydrytowej. W ogrzewaniu podłogowym używa się rury, które przekazują ciepło do pomieszczenia przez pokrycia podłogowe, a zatem także przez zastosowaną wylewkę. Co za tym idzie, wylewka zastosowana w przypadku ogrzewania podłogowego powinna charakteryzować się przede wszystkim dobrym współczynnikiem przewodnictwa cieplnego, tak by ciepło szybko przenikało przez jej warstwę do pomieszczenia. Właśnie dlatego tak często stosuje się wylewki anhydrytowe w połączeniu z systemem ogrzewania podłogowego. Warto zaznaczyć także inne zalety wylewek anhydrytowych, między innymi takie jak szybkość schnięcia. Zaledwie po 48 godzinach można wznowić prace budowlane, ponieważ wylewka jest już na tyle słucha. W dodatku, jest to wylewka samopoziomująca, w której nie należy stosować żadnych dodatkowych zbrojeń. Jest to wylewka odporna na zginanie a także ściskanie, a zatem wylewka o odpowiednich parametrach wytrzymałościowych porównywalnych do betonu. Dodatkowo, przy zastosowaniu tego typu wylewki w każdym momencie otrzymamy równą gładką powierzchnię, na którą możemy zastosować w sposób bezpośredni pokrycia podłogowe. Materiałem, który często używa się również w przypadku ogrzewania podłogowego, jest pianobeton, czyli lekki beton o dobrych właściwościach użytkowych, który cechuje się również dobrym przewodnictwem cieplnym.

Zobacz również: frezowanie pod ogrzewanie podłogowe.