Nowoczesne budownictwo – domy pasywne

Innowacyjne budownictwo w ogromnym stopniu opiera się na rozwiązaniach ekologicznych, które stanowią bazę energooszczędności. W zgodzie z takimi założeniami powstają domy pasywne pomorskie. Są to budynki, które odróżniają się bardzo dobrymi parametrami izolacyjności, jak też wysokim komfortem użytkowania.

Budownictwo pasywne to funkcjonalne oraz energooszczędne rozwiązania, które pozwalają zminimalizować zapotrzebowanie energetyczne budynku z tradycyjnych instalacji grzewczych używanych w standardowych budynkach.
Budynek pasywny – czym się wyróżnia?
Domy pasywne cechują się maksymalnym wykorzystaniem naturalnych źródeł energii, takich jak promieniowanie słoneczne, co ogranicza znaczenie instalacji grzewczych. Właśnie w tym celu budynki pasywne są nakierowane w kierunku południowym, ażeby w jak największym stopniu wykorzystać promieniowanie słoneczne, które służy do oświetlenia pomieszczeń, jak też do ich ogrzania. A przy tym, w pomieszczeniach zwróconych w kierunku południowym stosuje się duże przestronne okna, co intensyfikuje wykorzystanie energii promieniowania słonecznego. Warto także dodać, że domy pasywne gdynia to budynki wyróżniające się wysoką szczelnością przegród budowlanych. Stosowane technologie ograniczają znacząco występowanie mostków termicznych, które powodują utraty ciepła z budynków. Stosuje się grube warstwy izolacyjne, których cechą jedyną w swoim stylu jest niski współczynnik przenikania ciepła. Wykorzystuje się a dodatkowo specjalne ramy oraz uszczelnienia przegród budowlanych, co też wpływa korzystnie na bilans energetyczny budynku. Ważnym elementem domów pasywnych jest montaż wentylacji nawiewno-wywiewnej. Jest to instalacja, która znacząco ogranicza utraty ciepła z budynku. Mechanizm działania tego typu instalacji polega na ogrzaniu powietrza pochodzącego z zewnątrz przed przekazaniem go do wnętrz w budynku. W związku z tym świeże powietrze nie powoduje wychłodzenia pomieszczeń. Warto zdawać sobie sprawę, że firma budowlana trójmiasto wykonuje domy pasywne spełniające standardy ekologiczne, dzięki czemu budynki są funkcjonalne a także energooszczędne. Zaleca się, aby stosować w budownictwie pasywnym ekologiczne instalacje grzewcze.

Polecam: firma budowlana trójmiasto.